atlasy do ćwiczeń

tekst dotyczący atlasu do ćwiczeń

Dzień dobry,

przesyłam wstępnie napisany tekst dotyczący atlasu do ćwiczeń.

Słowo kluczowe (zarówno w formie odmienionej jak i nie) jest pogrubione.

Proszę dać znać, czy tekst jest odpowiedni i co należy ewentualnie poprawić/zmienić/usunąć.

Pozdrawiam,
Karolina Ferysiuk

ATLASY DO ĆWICZEŃ – OPIS:

Powtórka z mitologii czyli atlas – jeden z tytanów

Każdy z nas z pewnością chciałby mieć piękną i umięśnioną sylwetkę. Jednakże samo się nie zrobi – do tego potrzebny jest jeszcze odpowiedni sprzęt. Przeszukując Internet niejednokrotnie natrafiamy na różnego rodzaju urządzenia i sprzęty do ćwiczeń. Sztangi, ławeczki, wyciągi, drążki, rowery stacjonarne oraz… atlasy. O co chodzi? Czy mowa tu o bracie Prometeusza? O niezwykłym zbiorze map? Czy może chodzi o coś jeszcze innego?

Houston, moje sztangi nie mieszczą się w domu!

Jeżeli nie mamy dostępu do siłowni lub klubu fitness albo po prostu preferujemy ćwiczyć w domu, niejednokrotnie musimy zaopatrzyć się w różnego rodzaju urządzenia. Mało tego, wraz z postępem naszego treningu, musimy zaopatrzyć się w kolejne sprzęty. Kupujemy zatem następne sztangi i ciężarki. Ale gdzieś trzeba je trzymać, by nie leżały na podłodze więc dokupujemy do nich stojaki. Być może zechcemy trenować mięśnie brzucha – kupujemy ławeczkę. Chcemy zacząć trening bicepsów – inwestujemy więc w hantle. Później kupujemy kolejne, cięższe hantle. W pewnym momencie orientujemy się, że mamy zdecydowanie za dużo tego wszystkiego a do treningu został nam tylko skrawek podłogi. Co teraz? Od tego problemu może uchronić nas atlas do ćwiczeń.

Atlasy to nie tylko książki i mapy

Atlasy to nic innego jak wielofunkcyjne urządzenia do ćwiczeń, umożliwiające trening niemalże całego ciała.

Podstawowe modele pozwalają przede wszystkim na trening korpusu oraz klatki piersiowej. Bardziej zaawansowane atlasy do ćwiczeń (atlasy wielofunkcyjne) pozwolą na rozszerzenie naszego treningu o mięśnie nóg, brzucha oraz rąk. Kolejną zaletą tego urządzenia jest możliwość treningu w formie izolowanej czyli pozwalającej na wykonywanie ćwiczeń wybranej, konkretnej grupy mięśni.

Kto może ćwiczyć na atlasie? Każdy. Atlasy do ćwiczeń to urządzenia idealne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn na każdym poziomie zaawansowania. Ze względu na swoją budowę (przyrządy do ćwiczeń są rozmieszczone na ramie), atlasy do ćwiczeń dostępne m.in. w marbo-sport.pl wymuszają bardziej ograniczone ruchy niż w przypadku ćwiczeń ze sztangą. Oznacza to, że treningi na atlasie mogą być wykonywane samemu, bez asekuracji.

Czy to na pewno sprzęt dla mnie?

Zakup atlasu do ćwiczeń wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami. Każde urządzenie ma swoje wady jak i zalety. Zatem, jak zdecydować, czy faktycznie potrzebujemy atlasu do ćwiczeń?

Warto odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

– czy marzę o stworzeniu domowej siłowni?
– czy mam zamiar trenować wszystkie lub wybrane partie mięśni?
– czy preferuję treningi w zaciszu domowym?
– czy mam czas na treningi ale nie mam czasu na dojazdy na siłownię?

Jeżeli odpowiedź na te pytania brzmi zdecydowane ”TAK” – atlas do ćwiczeń to urządzenie dla Ciebie.